7 tipů pro originální vánoční výzdobu

Praktický čánek o dekoracích na Vánoce

Vánoční svátky jsou opět za dveřmi, proto si už možná lámete hlavu, jak letos zkrášlit svůj dům, byt, zahradu, nebo alespoň balkón. Máme pro Vás několik nápadů, díky kterým doma vykouzlíte pohádkovou atmosféru.

Úsporné LED osvětlení

Základem každé vánoční výzdoby je samozřejmě vánoční osvětlení. Krátké dny, kdy téměř nevysvitne slunce je třeba pořádně prozářit, a to nejlépe vánočními řetězy s LED diodami, které jsou velice úsporné a bezpečné. Oproti klasickým žárovkám ušetří až 90% elektrické energie, takže s nimi můžete bez obav svítit po celou zimu.

V LED variantě na trhu najdete nejen klasické řetězy a kabely, ale také světelné deště, sítě a závěsy, svítící figurky, svíčky na stromeček a světelné stromy. Zvláště oblíbené jsou naše rampouchy s blikajícím či stékajícím efektem, které Vás rázem přenesou na zasněženou horskou chatu. Většinu osvětlení nabízíme se stupněm krytí IP 44, což je dostatečná ochrana i pro použití venku na zahradě či na terase.

7 tipů pro kouzelné Vánoce

1. Zkuste pomocí rampouchů olemovat střechu Vašeho domu, fasádu, nebo terasu. Můžete si vybírat a libovolně přepínat mezi 8 světelnými funkcemi.

2. Na velká okna umístěte nejlépe světelný závěs, který vyplní celou jejich plochu. Pro tyto účely dobře poslouží i světelné sítě.

3. Na parapety můžete umístit klasické „trojúhelníkové" stojany se svíčkami, nebo si pořídit naši letošní novinku – hvězdu na stojánku. V oknech se bude pěkně vyjímat i holografická lucerna, měsíc s hvězdou či dřevěná dekorace Vánoční krajina.

4. Velkým hitem je vánoční osvětlení v květináči. Jednoduše zasaďte do truhlíků či květináčů malé jehličnany, cesmínu či další ozdobné keře, jako je např. skalník, a ozdobte je krátkými LED řetězy. Zda zvolíte teple bílá, studeně bílá, nebo barevná světýlka, to je jen na Vás.

5. Led řetězem ozdobte i věnec na dveřích nebo na zdi. Opět zvolte takovou délku a barevnou variantu, která bude věnci nejvíce slušet.

6. Krátký řetěz, nejlépe napájený na baterie, můžete umístit i přímo na vánoční stůl. Skvěle budou vypadat teple i studeně bílé hvězdy, sněhové vločky, lucerničky i stromečky.

7. Stýská se Vám po klasických svíčkách na stromečku? Vyzkoušejte LED svíčky, které jsou od nich k nerozeznání, a přitom se s nimi nemusíte obávat, že vyhoříte. To samé platí i pro adventní věnec – s LED svíčkami se nemusíte bát nechat ho na chvíli bez dozoru.


Doporučujeme

Kvalitní dekorace na Vánoce od kokiskashop.cz

Kyvadlové nástěnné hodiny
Prometheus

Ideální volba pro rustikálně laděné interiéry s nádechem jemné nostalgie.

Samolepící hodiny
Eccentric Style

Hodiny se stanou skvělým a praktickým doplňkem vašeho interiéru.

Umělá květina - kokosová
palma - 160 cm

Tato nádherná kokosová palma, věrně napodobující živý strom.