Jak vybrat hodiny do bytu

Praktický čánek o hodinách

Přesný čas potřebujeme znát nejen v práci či třeba v autě, ale také doma. V takovém případě máte na výběr z několika možností – buď nosit náramkové hodinky, nebo mít u sebe neustále mobil. Protože jsou obě tyto varianty nepohodlné, naštěstí je tu ještě jedna, velice elegantní možnost: pořídit si krásné nástěnné hodiny.

Nástěnných hodin v moderním i retro stylu dnes existuje velké množství. Snadno tak naleznete takové, které se svými rozměry, barevností, designem a hlučností budou hodit do Vaší kuchyně, obývacího pokoje, ložnice, pracovny i dětského pokoje, a které současně nezruinují Vaši peněženku. Přesto se vyplatí připlatit si za kvalitní hodiny s precizním strojkem, které Vám mohou sloužit spoustu let.

Druhy hodin a jejich umístění

Hodiny se nejčastěji dělí na mechanické a elektronické. Mechanické nebývají tolik přesné jako ty elektronické, ale jsou praktické a na trhu je najdete v mnoha variantách, ze kterých si určitě vyberete. Zatímco do ložnice potřebujete tiché hodiny, které Vás svým vyzváněním nebudou rušit ve spánku, chloubou klasicky vybaveného pokoje se stanou poněkud hlučnější kyvadlové hodiny, tzv. pendlovky. Do moderně, stroze či minimalisticky zařízeného interiéru se zase nejvíce hodí elektronické nástěnné hodiny.

Nebojte se popustit uzdu fantazii

Nejrůznější vánoční světla v podobě figurek jsou k dostání v mnoha variantách a určitě je ocení nejen Vaše děti. Interiér, zahradu, balkón i terasu krásně ozdobí a hřejivou sváteční atmosféru navodí kromě sobů také tučňáci, medvědi nebo sněhuláci vydávající teple či studeně bílé světlo. Elegantní klasikou, která nikdy nezklame, jsou svítící vánoční stromy různých velikostí, hvězdy, koule nebo třeba metr vysoký akrylový kužel.

Dále rozlišujeme hodiny nástěnné a stolní, příp. retro, designové a starožitné, kam patří třeba kukačky či pendlovky. Hodiny můžeme rovněž rozdělit podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Nejčastěji se setkáme s hodinami vyrobenými z plastu, ze dřeva a z kovu.

Velkým hitem posledních let jsou nalepovací hodiny vyrobené z pěny a plastu, které se stanou dominantou místnosti, stejně jako hodiny ve vintage stylu s uměle dodanou patinou. Pozornost si zaslouží také vtipné hodiny. Zlepší Vám náladu, kdykoliv se na ně zadíváte, nebo jsou také vhodné jako originální dárek.


Doporučujeme

Kvalitní dekorace na Vánoce od kokiskashop.cz

Kyvadlové nástěnné hodiny
Prometheus

Ideální volba pro rustikálně laděné interiéry s nádechem jemné nostalgie.

Samolepící hodiny
Eccentric Style

Hodiny se stanou skvělým a praktickým doplňkem vašeho interiéru.

Umělá květina - kokosová
palma - 160 cm

Tato nádherná kokosová palma, věrně napodobující živý strom.